Celkem 4404 článků.|

Root.cz

Phishingových webů s HTTPS přibývá, reagují na vývoj prohlížečů
Ikonka času23. 5. 2017, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Roste poměr phishingových webů, které používají zabezpečení pomocí HTTPS. Snaží se tak vypadat důvěryhodněji a tím zvýšit svou šanci na úspěch. Je to přirozená reakce na vývoj prohlížečů, které HTTPS upřednostňují. Už mnohokrát bylo řečeno, že HTTPS neznamená bezpečný web. Zajišťuje jen bezpečnou komunikaci s ním, ale nedokáže garantovat dobré úmysly provozovatele. Čím dál častěji tak narážíme na phishingové weby, které mají důvěryhodný certifikát a správně nasazené HTTPS.

Mikroprocesory a mikrořadiče ARM s podporou DSP operací
Ikonka času23. 5. 2017, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Při popisu DSP nesmíme zapomenout na to, že v současnosti se v oblasti výkonných 32bitových mikrořadičů stále ve větší míře používají čipy s jádrem ARM. Výrobci kombinují jádra ARM s DSP několika různými způsoby. 1. Mikroprocesory a mikrořadiče ARM s podporou DSP operací

Honíme botnet: od honeypotu k analýze routeru
Ikonka času22. 5. 2017, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Vše začalo ve chvíli, kdy nám přišla odpověď na jeden z e-mailů, které jsou automaticky generovány našimi honeypoty v případě detekovaného pokusu o útok. Tato upozornění jsou posílána abuse kontaktům sítě. Reakce na hlášení z našeho honeypotu

Postřehy z bezpečnosti: sběr NTLMv2 hashů SMB serverem
Ikonka času22. 5. 2017, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Dnes se podíváme, jak s pomocí Google Chrome, SMB a SCF souborů získávat NTLMv2 hashe, dále na pár zajímavostí ohledně ransomwaru WannaCry, na driver – keylogger, účet hosta v Ubuntu a povedený off-line hack. Bosko Stankovic publikoval informaci o tom, jak kombinací použití Google Chrome, SMB přihlášení a souboru SCF získat přihlašovací údaje uživatele Windows. SCF (Shell Command File) je méně známý typ formátu pocházející z Windows 98. Většina uživatelů se s ním setkala ve Windows 98/ME/NT/2000/XP, kde byl použit jako zástupce pro zobrazení plochy. Jedná se v podstatě o textový soubor, ve kterém jsou sekce určující příkazy, které mají být spuštěny a umístění souboru ikony.

Facebook dostal od EU pokutu 110 miliónů eur. Mlžil při akvizici WhatsApp [Stalo se]
Ikonka času21. 5. 2017, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Google dostal svého asistenta na iOS a chystá samostatný headset pro VR, drony už se ve Spojených státech nemusí registrovat, Velká Británie směřuje k další regulaci internetu a Zaklínač se dočká seriálového zpracování. Osobní asistent Google Assistant byl vydán pro konkurenční iOS. Zatím je však dostupný pouze ve Spojených státech. Assistant má oproti domácí Siri vícero omezení, protože nemůže sahat tak hluboko do systému. Např. nedokáže poslouchat na pozadí nebo nastavovat věci v základních aplikacích iOS – třeba budík. Před použitím je tedy nutné aplikaci vždy ručně otevřít. Přesto má oproti Siri co nabídnout, jak píše server BGR. Jde např. o možnost ptát se asistenta i textově, používat různé roboty apod. Google Assistant také dokáže lépe chápat kontext podle předchozích otázek a odpovědí.

Komiks: toxický
Ikonka času20. 5. 2017, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V toxickom svete sa musíte vedieť obracať. Škodlivých látok sa dá zbaviť jednoducho a rýchlo a čím mizernejšie sa cítite, tým by ste sa vlastne mali cítiť lepšie. Znamená to totiž, že zázračný lektvar funguje!

Mají i dnes smysl otevřené validující resolvery?
Ikonka času19. 5. 2017, 10:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Již řadu let provozuje CZ.NIC Otevřené DNSSEC Validující Resolvery (ODVR). V dobách, kdy byl DNSSEC v plenkách, jsme měli za to, že je třeba přijít s alternativou DNS resolverů poskytovatelů připojení. Poskytovatelé připojení totiž zaváděli podporu validace DNSSEC velmi pozvolna. Od té doby tedy nabízíme veřejně dostupnou službu, která umožňuje validace domén používajících zabezpečení DNSSEC i v těch sítích, jejichž výchozí DNS resolvery toto nepodporují.

Jak se projevilo snížení TTL v zóně .cz
Ikonka času19. 5. 2017, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V druhé polovině února jsme snížili TTL v zóně .cz, a to o jednu hodinu. Poté jsme vždy každou středu provedli snížení o další hodinu, až jsme 15. března 2017 dosáhli na požadovanou hodnotu 1 hodiny (tedy TTL=3600). Snižování TTL jsme provedli konkrétně v těchto časech:

Telegram jede: šest klientů pro čím dál oblíbenější komunikátor
Ikonka času18. 5. 2017, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Komunikátor Telegram po vás sice chce telefonní číslo, ale to vůbec neznamená, že ho můžete mít jen na mobilu. K dispozici je řada oficiálních i neoficiálních aplikací, díky kterým můžete chatovat i na desktopu. O Telegramu už jsem psali před více než dvěma roky, kdy měla služba kolem 50 miliónů aktivních uživatelů. Od té doby ale narostla a přidala řadu nových funkcí, takže je dobré si ji připomenout – konkrétně se podíváme na nejlepší klienty. Aktuální čísla neznáme, ale před rokem měl Telegram už 100 miliónů aktivních uživatelů. Dnes by to číslo mělo být ještě vyšší. A to už je možná ta hranice, kdy nechvalně známý síťový efekt přestává pracovat proti ní a naopak ji začíná pomáhat. Po Telegramu je poptávka a řady uživatelů se stále rozšiřují.

Ukazatele v Rustu aneb temná strana Síly
Ikonka času18. 5. 2017, 0:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V jazyku Rust nalezneme kromě referencí, jejichž použití je kontrolované překladačem, i ukazatele (pointer). S nimi lze realizovat některé „triky“ známé z jazyků C a C++, ale některé operace jsou potenciálně nebezpečné. 1. Ukazatele v Rustu aneb temná strana Síly


Vrátit se nahoru