Sport

Obrat Sparty v Ďolíčku režíroval Birmančevič
sport.cz | 13. 4. 2024, 17:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Fotbalisté Sparty zvítězili po obratu v 28. kole první ligy na stadionu Bohemians 1905 3:1. Obhájce titulu se posunul do čela neúplné tabulky o dva body před městského rivala Slavii, která se v nedělním šlágru představí v Plzni. „Klokani“ vedli v pražském derby po gólu Lukáše Hůlky, hosté ale na přelomu poločasů obrátili vývoj zásluhou Martina Vitíka a Veljka Birmančeviče, který v 74. minutě přidal pojistku.

Dynamo v divokém nastavení skolilo Liberec
sport.cz | 13. 4. 2024, 16:59 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Fotbalisté Českých Budějovic porazili ve 28. ligovém kole doma Liberec v dramatické přestřelce 3:2. Vítězný gól dal až v šesté minutě nastavení Jan Suchan. Jihočeši vyhráli poprvé po pěti kolech a v neúplné tabulce se posunuli na předposlední místo o dva body před Karvinou, která má ale nedělní utkání k dobru. Slovan zůstal sedmý.

Teplice vyloupily Mladou Boleslav
sport.cz | 13. 4. 2024, 16:57 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
28. kolo Fortuna ligy: Ml. Boleslav - Teplice 1:2

Atlético přejelo Gironu a snížilo její náskok na třetím místě
sport.cz | 13. 4. 2024, 16:28 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Atlético Madrid porazilo ve španělské fotbalové lize třetí Gironu po obratu 3:1 a snížilo její náskok na čtyři body. Dva góly dal Antoine Griezmann. Katalánci popáté v řadě nezískali na soupeřově hřišti ani bod a poprvé v ročníku nebodovali v utkání, v němž vstřelili úvodní branku.

Newcastle doma čtyřmi góly zničil Tottenham. Dvakrát se trefil Isak
iSport.cz | 13. 4. 2024, 16:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Fotbalisté Tottenhamu v anglické lize prohráli na hřišti Newcastlu 0:4 a po vysoké porážce přišli kvůli horšímu skóre o čtvrté místo v tabulce. Domácí zvítězili navzdory tomu, že trenér Eddie Howe před utkáním postrádal jedenáct hráčů, a posunuli se na šesté místo s desetibodovou ztrátou na dnešního soupeře. Dva góly vstřelil švédský kanonýr Alexander Isak.

Zase ten Třinec! Srovnal v závěru… Jak vypadají nervy na Spartě?
iSport.cz | 13. 4. 2024, 15:55 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Už se zdálo, že extraligový vládce uvolní trůn. Po čtyřech titulech v řadě. Po 14 (!) vyhraných sériích. Ale (aspoň prozatím) zapomeňte! Něco vzdát? Ne, ne, ne. To není v třinecké DNA. Oceláři zase, stejně jako v šestém utkání, srovnali semifinále se Spartou v poslední minutě. Takže místo, aby O2 arena už slavila, prožívá prodloužení. Kdo se nakonec bude radovat?

Zahraniční ligy: Oslabený Newcastle nadělil čtyřku Tottenhamu
iHNed sport | 13. 4. 2024, 15:49 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Fotbalisté Tottenhamu v anglické lize prohráli na hřišti Newcastlu 0:4 a po vysoké porážce přišli kvůli horšímu skóre o čtvrté místo v tabulce.

Tottenham schytal debakl v Newcastlu a vypadl z první čtyřky
sport.cz | 13. 4. 2024, 15:38 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Fotbalisté Tottenhamu v anglické lize prohráli na hřišti Newcastlu 0:4 a po vysoké porážce přišli kvůli horšímu skóre o čtvrté místo v tabulce. Domácí zvítězili navzdory tomu, že trenér Eddie Howe před utkáním postrádal jedenáct hráčů, a posunuli se na šesté místo s desetibodovou ztrátou na dnešního soupeře. Dva góly vstřelil švédský kanonýr Alexander Isak.

České hokejisty čeká v Karlových Varech druhý zápas proti Německu
sport.cz | 13. 4. 2024, 14:53 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Dnešní odvetný přípravný zápas českých hokejistů proti Německu odchytá v Karlových Varech gólman Lukáš Klimeš z Vítkovic, který bude v národním týmu debutovat. Premiéra čeká také útočníka Jáchyma Kondelíka z Českých Budějovic. Svěřenci kouče Radima Rulíka se budou snažit navázat na čtvrteční duel, který zásluhou hattricku útočníka Davida Tomáška vyhráli v Karlových Varech 3:0. Odveta na stejném místě začne v 17:10 a můžete ji sledovat v podrobné online reportáži na Sport.cz.

Kordu v Monaku přepadli maskovaní muži. Vzali mu hodinky za 7,5 milionu
iHNed sport | 13. 4. 2024, 14:48 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Děsivý incident zažil před startem aktuálního turnaje v Monte Carlu americký tenista Petr Korda.

Bohemians - Sparta 1:3. Birmančevičova show, hosté otočili malé pražské derby
iHNed sport | 13. 4. 2024, 14:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Sledovali jste on-line přenos z utkání 28. kola fotbalové Fortuna:Ligy mezi Bohemians 1905 a Spartou Praha.

Andrův stadion den před zápasem: uříznuté prasečí hlavy a cákance krve
iSport.cz | 13. 4. 2024, 14:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Tohle už je moc. Za hranou. Den před domácím utkáním s Jabloncem přišel dosud nejtvrdší protest olomoucké veřejnosti směrem k vedení fotbalové Sigmy. Andrův stadion někdo v noci z pátku na sobotu „vyzdobil“ useknutými prasečími hlavami, krví a dalšími plakáty proti sportovnímu manažerovi Ladislavu Minářovi.

Zkrvavený Voženílek, ostrý zákrok na Daňa. Vše bez trestu. Prostě dostal tělo a leží, překvapili sudí vytočené Oceláře
sport.cz | 13. 4. 2024, 14:17 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Dvakrát během první třetiny rozhodujícího sedmého semifinále se šli rozhodčí podívat na video. Nejprve v páté minutě u gólu Sparty na 1:0 po dorážce Krejčíka (potvrdili, že platí), následně i v 19. minutě po seknutí třineckého Smithe do rozkroku Chlapíka, za což zpětně udělili menší trest. O to víc ale překvapí, že o čtyři minuty předtím vůbec neřešili zákrok Irvinga na Daňa v útočné třetině Ocelářů.

Mají se tifosi na co těšit? V Itálii spekulují o voze 2.0
f1sport.auto.cz | 13. 4. 2024, 14:04 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ferrari má druhý nejlepší vůz. Na nejbližší závody chystá vylepšení SF-24. Může se přiblížit Red Bullu?

Fotbalisté Vyškova na jaře prvně vyhráli a v tabulce se přiblížili vedoucí Dukle
sport.cz | 13. 4. 2024, 14:03 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Fotbalisté Vyškova ve 22. kole druhé ligy porazili doma Chrudim 1:0. Moravský celek na jaře poprvé zvítězil a na druhém místě tabulky se přiblížil na rozdíl jednoho bodu vedoucí pražské Dukle, která má ale odpolední utkání k dobru. Třetí Táborsko naopak podlehlo Prostějovu 1:2 a jaře poprvé prohrálo.

„Čistý“ zákrok na Daňa? Roli mohla hrát dřívější filmování. Co Chlapík?
iSport.cz | 13. 4. 2024, 14:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Aron Irving u mantinelu tvrdě dohraje Marka Daňa, ten se kácí k zemi. Sudí Jan Hribik a Jiří Ondráček zůstávají v klidu, hru přeruší až poté, co se třinecký útočník nezvedá z ledu. Na zemi se evidentně neválí rád, ačkoli sparťanský národ má jasno: zase filmuje jako tolikrát předtím… Ale pozor, opakované záběry ukazují na velmi diskutabilní (ne)verdikt arbitrů. Ze záznamu je průkazné, že obránce Sparty trefuje Daňa do hlavy. I do hlavy, lépe řečeno. Tohle zavánělo postihem na 5 minut a do konce sedmého semifinálového duelu.

Čeští badmintonisté míří na OH v Paříži
sport.cz | 13. 4. 2024, 13:53 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Badmintonisté Jan Louda, Tereza Švábíková a deblisté Adam Mendrek a Ondřej Král si s největší pravděpodobností zajistili postup na olympijské hry v Paříži. Všichni čtyři reprezentanti se drží v kvalifikačním pořadí na postupových příčkách, a přestože se žebříček oficiálně uzavře 30. dubna, do té doby se již žádný významnější turnaj ve světě nehraje. Český badmintonový svaz o tom informoval v tiskové zprávě.

Nejen Procházka vs. Rakič. Hvězdný UFC večer ve Vegas láká na MMA hity
iSport.cz | 13. 4. 2024, 13:45 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nejnabitější karta historie MMA. Vedení UFC zase posunulo laťku do nedosažitelných výšin. Během české noci ze soboty na neděli se v Las Vegas představí dvanáct bývalých i současných světových šampionů včetně Čecha Jiřího Procházky i jeho dřívějšího přemožitele Alexe Pereiry. K příležitosti jubilejního 300. galavečera prezident organizace Dana White navýšil bonusy za výkony či zápasy večera z padesáti na tři sta tisíc dolarů (sedm milionů korun).

Oštěpařka Špotáková je novou místopředsedkyní atletického svazu
sport.cz | 13. 4. 2024, 13:36 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Světová rekordmanka v hodu oštěpem Barbora Špotáková se stala novou místopředsedkyní Českého atletického svazu (ČAS). Výbor ČAS ji zvolil na pozici, kterou do ledna zastával zesnulý Jaroslav Přibáň. Svaz o tom dnes informoval na svém webu.

Vyškov se konečně dočkal jarní výhry, Táborsko prohrálo v Prostějově
iSport.cz | 13. 4. 2024, 13:10 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Fotbalisté Vyškova ve 22. kole druhé ligy porazili doma Chrudim 1:0. Moravský celek na jaře poprvé zvítězil a na druhém místě tabulky se přiblížil na rozdíl jednoho bodu vedoucí pražské Dukle, která má ale odpolední utkání k dobru. Třetí Táborsko naopak podlehlo Prostějovu 1:2 a jaře poprvé prohrálo.

Kteří cyklisté vydělávají nejvíc? V porovnání s fotbalem je to kapesné
iSport.cz | 13. 4. 2024, 12:50 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Stále se řeší, kdo je momentálně nejlepším cyklistou planety. Soupeří mezi sebou především tábory Tadeje Pogačara a Mathieu van der Poela. V tomto případě jde o věc názoru. Co je ale měřitelnější, jsou platy největších cyklistických hvězd, tedy roční mzda, kterou mají závodníci ve svých smlouvách s týmy. Zajímavé je pak porovnání i s jinými sporty. Třeba při pohledu na fotbalové megastar se platy cyklistů jeví spíš jako kapesné, srovnání s NHL už ale tak propastné není. Zde je žebříček týmy nejlépe placených cyklistů, ale i dalších sportovců.

Po dnešním útoku nožem v obchodním domě v Sydney zahynulo šest lidí
Tyden-sport | 13. 4. 2024, 12:35 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Po dnešním útoku nožem v obchodním domě v Sydney zahynulo šest lidí. Několik dalších osob, včetně malého dítěte, utrpělo zranění. Útočník jednal sám a je po smrti. Podle agentury Reuters o tom informovala australská policie, která uvedla, že na místě nenašla nic, co by vypovídalo o motivu útočníka. Nevyloučila ale možnost terorismu.

HOKEJ ONLINE: Video momenty. Třinec zmrazil sparťanskou euforii a srovnal krok
sport.cz | 13. 4. 2024, 12:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Rozhodující sedmý duel semifinálové série play off hokejové extraligy je tady. Sparta, která promarnila tři postupové mečboly, bude mít proti Třinci výhodu domácího prostředí. Oceláři se pokusí o husarský kousek. Mohou se stát prvním týmem v historii extraligového play off, jenž otočí sérii ze stavu 0:3 na zápasy. Zápas začne ve 13:00. Sport.cz vám nabízí v této online reportáži nejdůležitější údaje a ve video ukázkách i všechny góly a nejzajímavější momenty. Pustit si můžete také živý audiokomentář od Českého rozhlasu.

Sparta - Třinec 2:2. Obrovská bitva nekončí, Kacetl famozními zákroky drží Třinec
iHNed sport | 13. 4. 2024, 12:25 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Sledujte on-line přenos ze sedmého utkání semifinále Tipsport extraligy mezi hokejisty Sparty a Třince.

Buldok Červ: TOP posila. V Edenu by (asi) ležel ladem, pomstí se Slavii?
iSport.cz | 13. 4. 2024, 12:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Odchod klíčové jedničky Jindřicha Staňka vyvážili zlatem. Pro Plzeň je aktuálně zlatým ternem Lukáš Červ (23). Výměna ze Slavií se vyplácí, mladý záložník patří k nejlepším přestupům českého zimního trhu. Obětavým výkonem pomohl ve čtvrtek vynulovat Fiorentinu, v neděli si brousí zuby na rivala z Edenu. V prvním týmu mu Jindřich Trpišovský nedal čuchnout, teď z pozice soupeře sleduje, jak se běhavý polař rozehrává pomalu do reprezentační formy.

Pardubice stále čekají na soupeře. Tušili jsme ho, teď už nevíme, usmíval se Zadina
sport.cz | 13. 4. 2024, 12:12 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Chystají se na první finále po dvanácti letech, akorát ještě neznají svého soupeře. Hokejisté Pardubic si postup do poslední série zajistili už před týdnem. Na delší pauzu už jsou ale zvyklí, a problémem by tak neměla být ani před finále. Svého posledního soupeře v sezoně se dozvědí v sobotu, kdy se v sedmém duelu v Praze rozhodne, zda si o titul zahraje Sparta, nebo Třinec.

Na olympiádě si zahrají dva čeští badmintonisté a jeden debl
iHNed sport | 13. 4. 2024, 12:02 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Čtyři čeští badmintonisté míří na olympijské hry v Paříži. Na postupových příčkách figurují v závěru kvalifikace Louda, Švábíková a Mendrek s Králem.

Vojtěch Dyk: podivné praktiky populárního zpěváka
Tyden-sport | 13. 4. 2024, 12:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Vojtěch Dyk & B-Side Band byla značka, na niž fanoušci slyšeli. Měli za sebou deset let spolupráce, nespočet vyprodaných koncertů a třikrát si podmanili největší halu v zemi. Jejich cesty se ale rozešly. Podle lídra B-Side Bandu na ně Vojtěch Dyk udělal levou a nechal je v příšerné situaci.

ONLINE: Česko - Německo. V bráně debutuje Klimeš, v útoku Kondelík
iSport.cz | 13. 4. 2024, 12:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
České hokejisty dnes čeká další přípravný zápas proti úřadujícím vicemistrům světa Němcům. Svěřenci kouče Radima Rulíka se v něm budou snažit navázat na čtvrteční duel, který díky hattricku útočníka Davida Tomáška vyhráli v Karlových Varech 3:0. Odveta na stejném místě začne v 17:10. V bráně se představí Lukáš Klimeš, který bude v národním týmu debutovat. Premiéra čeká i útočníka Jáchyma Kondelíka. ONLINE přenos sledujte na iSport.cz.

ONLINE + VIDEO: Hradec - Slovácko. Hosté jsou bez formy, zaberou?
Fotbalisté Hradce Králové ve 28. kole FORTUNA:LIGY hostí Slovácko, které prohrálo hned třikrát z posledních čtyř zápasů. Není tedy zrovna ve formě. To domácí dvakrát po sobě vyhráli a dnes by rádi přidali další tříbodový zápis. Podaří se jim to? Duel má výkop v 18:00. ONLINE přenos a VIDEA z klíčových momentů sledujte na iSport.cz.