Sport

Slavit budeme brutálně, slíbil třinecký hrdina Cienciala
sport.cz | 28. 4. 2024, 23:41 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Neuvěřitelný příběh třineckých hokejistů pokračuje. Oceláři slaví pátý extraligový titul v řadě. V cestě za letošním triumfem zvládli tři rozhodující sedmé zápasy. Závěrečný duel finále na ledě Pardubic navíc šel až do prodloužení. Střelcem zlatého gólu v čase 83:52 se stal David Cienciala, který ještě první polovinu sezony oblékal dres Dynama. „Neskutečné pocity, že jsme to zase dokázali,“ rozplýval se hrdina Slezanů v rozhovoru pro O2 TV Sport.

Produktivitu play off extraligy ovládl Slovák Hudáček z Třince
sport.cz | 28. 4. 2024, 23:31 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Slovenský útočník Libor Hudáček z mistrovského Třince vyhrál produktivitu play off hokejové extraligy. Třiatřicetiletý odchovanec Spišské Nové Vsi si v 21 zápasech připsal 16 bodů za šest branek a 10 asistencí.

Oslavy titulu Třince ONLINE: Oceláři mají pohár, prý jako Němci ve fotbale
iSport.cz | 28. 4. 2024, 23:24 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Tenhle pocit se nepřežije... Hokejisté Třince popáté v řadě získali extraligový titul, když v zápase pravdy v Pardubicích rozhodli ve druhém prodloužení. O téhle finálové sérii se bude ještě dlouho mluvit, třinecké oslavy i reakce na neuvěřitelnou jízdu play off sledujeme v ONLINE reportáži.

Neskutečné, radoval se zlatý třinecký střelec Cienciala. Dítě, rovná se titul
iSport.cz | 28. 4. 2024, 23:10 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V lednu se David Cienciala vrátil z Pardubic do rodného Třince. Výměnou za Richarda Pánika. A v nervydrásajícím sedmém finále vstřelil ve druhém prodloužení v čase 83:51 zlatý gól na 2:1. Oceláři slaví pátý titul v řadě, Cienciala má druhý. A přidává jednu zajímavost: když se mu narodí dítě, slaví Třinec titul.

Nemožné? To slovo v Třinci neznají! Oceláři předvedli zázrak na ledě
iSport.cz | 28. 4. 2024, 22:55 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
KOMENTÁŘ KVĚTOSLAVA ŠIMKA | Pět mistrovských titulů v řadě za sebou! Třinečtí Oceláři dokázali zdánlivě nemožné. V konkurenčně našlapané a extrémně vyrovnané éře, navíc v play off, které je mnohými už teď prohlašováno za nejzajímavější v historii, předvedli kousek, jaký se naposledy povedl Vsetínu v divokých devadesátkách. V dobách, kdy kontroverzní podnikatel Roman Zubík předával hokejovým hvězdám výplaty v napěchovaných igelitkách.

Třinec znovu v mistrovské euforii. V druhém prodloužení zlomil bitvu o titul
iHNed sport | 28. 4. 2024, 22:53 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Hokejové extralize dál kraluje Třinec. V rozhodujícím 7. utkání vyhrál v Pardubicích 2:1 v 2. prodloužení a má pátý titul v řadě. Rozhodl Cienciala.

PSG slaví třetí titul v řadě. Dvanácté prvenství jim přihrála prohra Monaka
iSport.cz | 28. 4. 2024, 21:35 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Fotbalisté Paris Saint Germain jsou potřetí za sebou a celkově podvanácté mistry francouzské ligy, čímž opět vylepšili vlastní rekord. Druhé Monako dnes prohrálo v Lyonu 2:3 a tři kola před koncem na čelo ztrácí nedostižných 12 bodů.

Fotbalisté PSG jsou podvanácté francouzskými mistry
sport.cz | 28. 4. 2024, 21:09 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Fotbalisté Paris Saint Germain jsou potřetí za sebou a celkově podvanácté mistry francouzské ligy, čímž opět vylepšili vlastní rekord. Druhé Monako dnes prohrálo v Lyonu 2:3 a tři kola před koncem na čelo ztrácí nedostižných 12 bodů.

Září ve druhé lize, teď dal gól Spartě. Byla by blbost se radovat, vysvětloval
iSport.cz | 28. 4. 2024, 21:05 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V lize hraje už tři roky, nastřádal necelé čtyři desítky zápasů. Olomoucký záložník Jáchym Šíp si však musel počkat na první gól na duel se Spartou, v němž snižoval na 1:4. Trefil se hlavou po epesním centru Martina Pospíšila.

Opavští basketbalisté ligový titul neobhájí
sport.cz | 28. 4. 2024, 20:55 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Opavští basketbalisté ligový titul neobhájí. Ve čtvrtfinále play off je senzačně vyřadila Ostrava, která vyhrála doma strhující šesté utkání 86:85 a sérii ovládla 4:2 na zápasy. V semifinále se Nová huť představí po 11 letech, jejím soupeřem bude osmnáctinásobný český šampion Nymburk.

Euforie v Ostravě! Basketbalisté udolali mistra a slaví senzační semifinále
iSport.cz | 28. 4. 2024, 20:51 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Basketbalisté NH Ostrava prožívají přelomové play off. V šestém čtvrtfinále udolali úřadující mistry z Opavy ve strhujícím zápase 86:85 a slaví senzační postup do semifinále Kooperativa NBL, když celou sérii ovládli 4:2. V semifinále se Nová huť představí po 11 letech, jejím soupeřem bude osmnáctinásobný český šampion Nymburk.

Šílený zkrat Hanuše, zahodil výhru. Látal zuřil: Nemůžu tomu uvěřit
iSport.cz | 28. 4. 2024, 20:15 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jablonec v závěrečném kole základní části FORTUNA:LIGY evidentně pojal duel s Mladou Boleslaví už jako záchranářský. Bojovnost podpořilo relativně brzké vedení, které popohánělo domácí naději. Jenže mluvit se bude hlavně o chybě Jana Hanuše. Brankář Jablonce v nastavení fatálně chyboval, daroval míč Júsufu Hilálovi, který šancí nepohrdnul. Vyrovnáno na konečných 1:1. A jablonecká hořkost byla dokonána.

Hapal se neudržel: Tak ten VAR zrušme!
sport.cz | 28. 4. 2024, 19:57 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
K jistotě uhájení čtvrtého místa po dlouhodobé části potřebovali v 30. kole Fortuna ligy fotbalisté Baníku doma Liberec porazit, nakonec jim ale stačila i remíza 2:2. Ostrava vedla už dvoubrankovým rozdílem, ale Severočeši manko smazali. Jindy cenný bod byl tentokrát pro hráče Slovanu málo, protože jim k postupu do skupiny o titul nestačil a budou hrát skupinu o Evropu.

Priske o fanoušcích: To jsem nezažil. Řekl, proč má přednost Sadílek
iSport.cz | 28. 4. 2024, 19:55 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Před zápasem vyrazil před obří kotel sparťanských fanoušků, gesty ho ještě více rozbouřil. Pak už vedl mužstvo za vítězstvím a potvrzením faktu, že Sparta ovládla základní část ligy se čtyřbodovým náskokem před Slavií. „Byl to náš první cíl,“ pronesl trenér Brian Priske po výhře 4:1 v Olomouci. Co je ten druhý, je jasné: titul.

Hanuš si pokazil narozeniny osudným kiksem. Ještě teď tomu nevěřím, zuřil Látal
sport.cz | 28. 4. 2024, 19:53 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Zkušený gólman Jablonce mohl své nedělní 36. narozeniny oslavit ve fotbalové lize čistým kontem a výhrou 1:0, jenže v první minutě nastaveného času Mladé Boleslavi daroval obrovskou chybou vyrovnávací branku na 1:1. „Každý někdy udělá chybu, podržíme ho,“ řekl autor jabloneckého gólu Polidar.

Trpišovský: Kdo nehrál, nemá formu. Zimu jsme chtěli ochránit
iSport.cz | 28. 4. 2024, 19:50 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jindřich Trpišovský nasadil na hlavu modrou čepici místo tradiční bílé, sestavu rozbil šesti novými hráči a Slavia po dvou týdnech zase zabrala. V Hradci Králové vyhrála 2:1, byť v závěru nevypadala vůbec dobře. Do nadstavby vstupuje s mankem čtyř bodů na Spartu. Aby rivalovi vytrhla z ruky obhajobu, musí být v sezonní prodloužené o pět bodů lepší. „Musíme to brát jako v tenise, kolo za kolem,“ pravil trenér vítězů. Na východě Čech se osamostatnil na čele v počtu ligových výher.

Ještě není nic podepsáno, ale jednání s vedením probíhají! Koubek o pokračování v Plzni
sport.cz | 28. 4. 2024, 19:42 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Víc než hladká výhra nad Teplicemi (3:0) v posledním kole základní části fotbalové ligy se po utkání v Doosan Aréně řešila situace okolo trenéra Miroslava Koubka. Podle informací Sport.cz kývl 72letý stratég v tomto týdnu vedení Plzně na prodloužení kontraktu. Jak Koubek po triumfu nad Severočechy, který Viktorii zajistil s předstihem 3. příčku, reagoval?

Kajakářský šampion Prskavec si udržel šanci závodit na OH i na kánoi
sport.cz | 28. 4. 2024, 19:23 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Olympijský vítěz na kajaku Jiří Prskavec má stále naději závodit v Paříži také na kánoi. Dnes v Troji vyhrál závěrečný nominační závod vodních slalomářů a ovládl celkové pořadí tuzemské nominace v této kategorii. O českém kanoistovi pod pěti kruhy se rozhodne na květnovém mistrovství Evropy v Tacenu.

Úleva pro Vydru, co Koubek? Plzeň oznámí trenéra v nejbližších dnech
iSport.cz | 28. 4. 2024, 19:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Kdy stadion v Plzni nejvíc burácel? Když se v neděli proti Teplicím trefil Matěj Vydra (31). Útočník Viktorie přispěl k pohodové výhře 3:0, dvakrát pálil Tomáš Chorý. Někdejší bombarďák z Premier League skóroval poprvé od 17. prosince a utnul nepříjemné čekání. Klub také v nejbližších dnech oznámí, že s trenérem Miroslavem Koubkem podepsal smlouvu na další sezonu.

Slavia zabrala. Jsme zpátky v boji o titul, pořád věříme, burcoval Provod
sport.cz | 28. 4. 2024, 19:10 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Díky silné pasáži na konci první půle dokázali fotbalisté Slavie vyhrát v Hradci Králové po mírné komplikaci v úplném závěru nakonec 2:1. Žádné oslavné křepčení ale hosté z Prahy v mentolových dresech nerozpoutali. Patrná na nich byla hlavně úleva, že po dvou ztrátách za sebou v lize zabrali. „Myslím, že jsme tady ukázali, že jsme zpátky v boji o titul. Pořád věříme,“ podotkl slávistický záložník Lukáš Provod, který v Hradci vstřelil první branku utkání.

Basketbalistky USK Praha mají osmnáctý titul
sport.cz | 28. 4. 2024, 19:06 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Basketbalistky ZVVZ USK Praha získaly 18. titul v české lize. Ve čtvrtém finálovém utkání zvítězily na palubovce Žabin Brno 85:48 a sérii ovládly 3:1 na zápasy. Nejvyšší soutěž vyhrály počtrnácté za sebou, čímž překonaly sérii svých dnešních soupeřek z let 1996 až 2008. V součtu s federální ligou získaly Pražanky 26. titul a opět si upevnily pozici v čele historického pořadí před Spartou (23).

Brno šokovalo jen jednou. USK slaví další titul, překonal sérii Žabin
iSport.cz | 28. 4. 2024, 19:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Basketbalistky ZVVZ USK Praha získaly 18. titul v české lize. Ve čtvrtém finálovém utkání zvítězily na palubovce Žabin Brno 85:48 a sérii ovládly 3:1 na zápasy. Nejvyšší soutěž vyhrály počtrnácté za sebou, čímž překonaly sérii svých dnešních soupeřek z let 1996 až 2008. V součtu s federální ligou získaly Pražanky 26. titul a opět si upevnily pozici v čele historického pořadí před Spartou (23).

Provod po výhře Slavie: Jsme zpátky ve hře o titul. Dost věcí jsme si vyříkali
iSport.cz | 28. 4. 2024, 18:55 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V jednačtyřicáté minutě se za stavu 0:0 opřel do balonu a schovanou střelu poslal na milimetry přesně k tyči. Lukáš Provod si vydechl, Slavia si vydechla. Po dvou marných zápasech, kdy ztratila pět bodů, opět vyhrála. Před vyprodaným stadionem v Hradci Králové 2:1. „Jsme zpátky ve hře o titul,“ vyhrkl záložník sešívaných. Na Spartu ztrácí před nadstavbou čtyři body, v reálu však pět.

Festival Bonjour Brno oslaví 30 let, letošním tématem je surrealismus
Tyden-sport | 28. 4. 2024, 18:51 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Francouzská aliance připravuje 30. ročník festivalu Bonjour Brno, který do města pravidelně přináší kulturu i atmosféru země galského kohouta. Letošním tématem je surrealismus, umělecký směr, který ve Francii vznikl. Program odráží také skutečnost, že se v Paříži letos koná letní olympiáda. Festival potrvá od 29. dubna do 8. května, oznámili ČTK pořadatelé.

Priske: Nekoukáme, co můžeme pokazit. Více minut Sadílka? Chápu, že jiní jsou nespokojení
sport.cz | 28. 4. 2024, 18:42 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Cesta do Olomouce se fotbalové Spartě povedla výborně. Letenští si výhrou 4:1 zajistili vítězství v základní části a čtyřbodový náskok do nadstavby na druhou Slavii. Podle trenéra Briana Priskeho však není nic hotové.

Pardubice - Třinec 0:0. Sedmá finálová bitva extraligy zatím čeká na gól
iHNed sport | 28. 4. 2024, 18:42 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Sledujte on-line přenos ze sedmého utkání finále play off hokejové extraligy mezi Dynamem Pardubice a Oceláři Třinec.

Vydařený brejk, pochválil se po triumfu ve Zlíně střelec vítězné branky Karviné Regáli
sport.cz | 28. 4. 2024, 18:31 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Před nadstavbovou skupinou o záchranu si notně vylepšili pozici. Fotbalisté Karviné vítězstvím 1:0 v závěrečném kole základní části první ligy ve Zlíně poskočili v tabulce z posledního na čtrnácté místo. O cenném triumfu Slezanů rozhodl vítěznou trefou z rychlého brejku už ve dvanácté minutě útočník Martin Regáli.

Keňan Wanyonyi zaběhl světový rekord na silniční míli
sport.cz | 28. 4. 2024, 18:25 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Vicemistr světa v běhu na 800 metrů Emmanuel Wanyonyi z Keni překonal světový rekord na silniční míli. Devatenáctiletý běžec na akci Road to Records v německém Herzogenaurachu zvítězil v čase 3:54,56 minuty.

Krejčí měl husinu z fanoušků Sparty: Kuchtovi jsem říkal, že jestli je frajer...
iSport.cz | 28. 4. 2024, 18:25 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Dva góly, asistence, prostě zásadní podíl na výhře Sparty v posledním kole základní části v Olomouci (4:1). Ladislav Krejčí, kapitán mužstva, jako vloni válí v bojích, kdy jde o všechno. Blíží se konec, tím pádem rozuzlení sezony, právě to jsou chvíle pro kudrnatého stopera.

Další fatální kiks Šípoše. Lerch: Musel bych být sprostý. Vyzkouší trojku?
iSport.cz | 28. 4. 2024, 18:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Hlava v dlaních, oči mířící do trávníku. Pokolikáté už se v této sezoně stalo, že Dynamo srazil na kolena vlastní brankář? Dávid Šípoš opět předvedl minelu, která se bude vyjímat v silvestrovských sestřizích, tentokrát ale bolí o poznání víc než třeba proti Spartě. České Budějovice totiž po remíze 2:2 spadly na poslední místo a půjdou do nadstavby z nejhorší pozice. „Chyby dělají stále ti samí hráči,“ byl rozhořčený trenér Jiří Lerch.