Sport

Rulík po šichtě: První kritická situace, zvládli jsme ji. Zkoušek přijde víc
iSport.cz | 11. 5. 2024, 23:59 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Česko si ve druhém zápase prošlo velkou prověrkou. Proti Norsku mělo roli jasného favorita, ale prohrávalo 1:3. Co s tím? Potřebujete se vyhrabat z díry. „Za celý zápas jsme na střely vyhráli 49:11. Naše převaha byla hlavně ve druhé třetině markantní. Ale před námi byl hodně houževnatý a silový soupeř. Hráči to neměli jednoduché. Ukázali morálku a charakter,“ hodnotil výhru 6:3 kouč Radim Rulík. Jeho tým zlomil výsledek na svoji stranu až ve třetí třetině.

Češi jsou jedničky. To po dramatu s Norskem musel přiznat i Fantomas
iHNed sport | 11. 5. 2024, 23:53 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Prohlédněte si fotografie z druhého zápasu českých hokejistů na domácím MS, v němž domácí hráči otočili drama s Norskem a vyhráli 6:3.

OČIMA MISTRA: Od druhé třetiny to byl válec. A klobouk dolů před Červusem, je to pan hokejista
sport.cz | 11. 5. 2024, 23:50 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Byl jsem se osobně podívat na druhém vystoupení reprezentace na mistrovství světa v hokeji. A musím říct, že od druhé třetiny to byl válec. Norové se pomalu nedostali ze třetiny. Bylo otázkou času, kdy prolomíme jejich obranu. Nakonec se nám to povedlo. Zaslouženě jsme výsledek otočili a vyhráli 6:3.

Krejčí jako Ramos? Chytila měl pustit, ale nechtěl mu ublížit, tvrdí experti
iSport.cz | 11. 5. 2024, 23:03 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ten moment vypadal nehezky. Hrozivě. Zatraceně nebezpečně. Sparťanský kapitán Ladislav Krejčí během prvního poločasu pražského derby svedl vzdušný souboj s Mojmírem Chytilem, po němž to vypadalo, že slávistický útočník může mít těžce pochroumanou ruku, zavánělo to dokonce zlomeninou. Střet vzbudil obrovskou vlnu emocí hlavně u fanoušků červenobílých barev, kteří v tom ze strany Krejčího viděli jasný úmysl. „Některé situace jsou z jeho strany na hraně, ale není typ, který by chtěl ublížit,“ říká bývalý obránce i sportovní ředitel Sparty Tomáš Požár, jenž byl spolu s někdejším slávistickým záložníkem Radimem Nečasem hostem iSport TV studia.

Real v lize vyhrál poosmé v řadě, uspěl i s náhradníky. Zazářil Díaz
iSport.cz | 11. 5. 2024, 23:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Real Madrid vyhrál ve 35. kole španělské fotbalové ligy na hřišti sestupující Granady 2:0, přestože trenér Carlo Ancelotti nechal odpočívat téměř celou základní jedenáctku z vítězného středečního zápasu v Lize mistrů s Bayernem Mnichov. Mallorca porazila Las Palmas 1:0 a udělala důležitý krok k záchraně. Před osmnáctým Cádizem má tři kola před koncem devítibodový náskok, její konkurent má ale nedělní zápas proti Getafe k dobru.

Američané se nenechali zaskočit, Němcům dali šest gólů
iHNed sport | 11. 5. 2024, 22:54 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Američané zdolali v zápase MS hokejisty Německa 6:1 a slavili na turnaji první vítězství.

Kapitán zavelel k obratu, český tým přestřílel nepříjemné Nory
iHNed sport | 11. 5. 2024, 22:43 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Čeští hokejisté otočili svůj druhý zápas na světovém šampionátu v Praze a porazili Nory 6:3. Dvěma góly k triumfu přispěl kapitán Roman Červenka.

Za Spartu bude hrát olympijský vítěz Kemiläinen
sport.cz | 11. 5. 2024, 21:47 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Hokejisty pražské Sparty posílí dvaatřicetiletý finský obránce Valtteri Kemiläinen. Olympijský vítěz z Pekingu 2022 přišel z Tappary Tampere, které v posledních dvou sezonách pomohl ke dvěma mistrovským titulům. Se Spartou podepsal kontrakt na jeden rok. Semifinalisté extraligy to uvedli na svém webu.

Derby podle Holeše rozhodli brankáři, naděje Slavie ještě neumřela
iHNed sport | 11. 5. 2024, 21:32 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Slávistický fotbalista Tomáš Holeš věří, že o titulu stále ještě není rozhodnuto.

Priske: Remíza? Nesnáším říct, že... Angelo hraj, prostě do p*dele hraj!
iSport.cz | 11. 5. 2024, 21:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Tiskovou konferenci zakončil zvesela. „Ještě nějaké otázky, chlapi?“ zvolal trenér Brian Priske do sálu. Jistě si oddechl. Sparta po vyloučení Lukáše Haraslína ubránila bezbrankovou remízu se Slavií a udržela rivala na zádech se čtyřbodovým odstupem. Titul je tím výrazně blíž, doslova na dosah. „Nesnáším říct, že remíza je jako výhra. Ale jde o nejlepší výsledek, co jsme mohli uhrát,“ řekl dánský kouč.

ZNÁMKY Sparty: Skvělá obrana v čele s Vindahlem. Haraslín zkratoval
iSport.cz | 11. 5. 2024, 21:11 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Muž zápasu v klíčovém derby sezony se po remíze 0:0 rekrutoval z brankářů. Peter Vindahl v té sparťanské zářil. Pokryl sešívané šance v čele s tou Juráskovou a pohlídal Letenským náskok v lize. Zato Lukáš Haraslín mistrovské ambice ohrozil a podle toho vypadá jeho hodnocení, které je ze všech rudých suverénně nejnižší. Pro zobrazení známek se přihlaste nebo zdarma zaregistrujte na iSport.cz.

Zaskočili jsme svět, jásal Macias. Veterán měl motýlky v břiše, Lotyš praštil sudího
iHNed sport | 11. 5. 2024, 21:05 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Poláci prožili povedenou premiéru mezi elitou po 22 letech. Krzysztof Macias rozzářil fanoušky dvěma góly, Marcin Kolusz od rána bojoval s emocemi.

Zklamaný Trpišovský: Velký zápas se vším všudy. Gólmani byli top class
iSport.cz | 11. 5. 2024, 20:55 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Slavia je i po derby se Spartou v extrémně nevýhodné pozici v boji o titul. Po bezbrankové remíze stále ztrácí čtyři body, a pokud největší rival v příštích třech kolech nadstavby totálně nezkolabuje, budou sešívaní potřetí v řadě bez titulu. Jindřich Trpišovský byl po zápase viditelně zklamaný. I proto, že jeho tým neproměnil dlouhou početní výhodu po vyloučení Lukáše Haraslína. V závěru zazdil dvě velké tutovky. „Gólmani byli top class,“ uznale pronesl slávistický trenér.

Frankfurt si zajistil Evropskou ligu, Dortmund prohrál. Čvančara hrál
iSport.cz | 11. 5. 2024, 20:50 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Fotbalisté Eintrachtu Frankfurt si zajistili účast v příštím ročníku Evropské ligy. Stačila jim k tomu remíza na hřišti Mönchengladbachu 1:1, po níž už na šestém místě nemohou být předstiženi. Finalista Ligy mistrů Dortmund schytal v Mohuči debakl 0:3. Kolín nad Rýnem oddálil hrozbu přímého sestupu výhrou nad Unionem Berlín 3:2, přestože ještě čtyři minuty před koncem prohrával.

Haraslínova zbytečnost, šel ven právem. Souboj Chytila s Krejčím? Měl jsem písknout pro Slavii, říká sudí
sport.cz | 11. 5. 2024, 20:46 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jedním ze zásadních momentů sobotního derby na Letné (0:0) bylo vyloučení domácího Lukáše Haraslína. Slovenský křídelník obdržel druhou žlutou kartu za souboj s Davidem Douděrou u rohového praporku na polovině Slavie. Sparta tak ani jedno derby v letošní sezoně nedohrála v plném počtu, fanoušci pak hodně řeší i souboj Ladislava Krejčího s Mojmírem Chytilem.

Exvítkovický mladíček trápil Lotyše. Dát tady dva góly je velká krása, svěřil se Polák Macias
sport.cz | 11. 5. 2024, 20:43 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V hale, kde se hraje ostravská část světového šampionátu v hokeji, to polský útočník Krzysztof Macias velmi dobře zná. Rodák z Nového Targu od roku 2017 v Ostravě hrál. Nejprve v Porubě, poté ve Vítkovicích, kde za dorost, juniorský tým a v sezoně 2022/2023 i v extraligovém týmu odehrál dohromady přes stovku zápasů. Na kontě má pět extraligových startů a jeden gól.

Holeš po derby: Konkurenty musíme porážet. Titul rozhodnutý není, ale…
iSport.cz | 11. 5. 2024, 20:35 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Třetí ligové derby, třetí remíza. Slavii se ani proti deseti nepodařilo dobýt sparťanskou bránu a tři kola před koncem sezony jí titul prakticky vyklouzl z rukou. Tentokrát ovšem nestála za výsledkem 0:0 opatrná hra, ale výborní gólmani Staněk a Vindahl. „Zápas rozhodně víc patřil gólmanům než střelcům,“ pronesl po utkání skleslý Tomáš Holeš. Šanci na trofej stále vidí, ale jak uznává, Sparta už je v hodně komfortní pozici.

Polsko sahalo po senzaci! Mladík řádil a gólman z NHL si mohl ukroutit hlavu
iSport.cz | 11. 5. 2024, 20:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Po dlouhých 22 letech se vrátili na elitní scénu mistrovství světa. A polští hokejisté, hnáni fantastickými fanoušky, se hned na úvod blýskli. Lotyšsku, bronzovému týmu předešlého šampionátu, sebrali bod. Třikrát vedli, padli až v prodloužení 4:5. Dvěma góly se blýsknul teprve devatenáctiletý mladíček Krzysztof Macias, který v Ostravě až do minulé sezony hrával za Porubu a Vítkovice. „Opravdu krásný pocit dát dva góly v hale, kde jsem hrál čtyři roky,“ chrlil ze sebe Macias. Během rozhovorů plynule přeskakoval z angličtiny do polštiny i češtiny. Byl o něj takový zájem, že daleko překročil povolený čas na rozhovory. Nikomu to nevadilo.

Smutný kapitán Slavie: Přestali jsme porážet konkurenty. Sparta má komfortní náskok
sport.cz | 11. 5. 2024, 20:21 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
S kolegy udržel na nule sparťanské trio Birmančevič–Kuchta–Haraslín. Důvod k úsměvu to pro obránce Tomáše Holeše nebyl. Fotbalisté Slavie v sobotu na Letné jen uhráli bezgólovou remízu, čímž se jim vzdaluje ligový titul. „V téhle sezoně se nám nedaří porážet konkurenty, jako jsou Sparta nebo Plzeň,“ štvalo kapitána Slavie.

Boloňa má blízko do Ligy mistrů
sport.cz | 11. 5. 2024, 20:18 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Fotbalisté Boloni vyhráli v 36. kole italské ligy v Neapoli 2:0 a na třetím místě neúplné tabulky mají poprvé na dosah účast v Lize mistrů. Vedou si nejlépe od roku 1964, kdy naposledy získali ligový titul. Naopak loňský mistr z Neapole bojuje jen o účast v Konferenční lize a je už pět kol bez výhry.

Fotbalisté Vyškova a Táborska mají jistou nejhůře baráž, Kroměříž sestoupila
Fotbalisté Vyškova a Táborska mají díky dnešním výsledkům 28. kola druhé ligy jistotu, že si zahrají nejhůře baráž o nejvyšší soutěž. Oba celky v redukovaném pořadí bez B-týmů, které do boje o postup mezi elitu zasáhnout nemohou, neskončí hůře než třetí. Definitivu sestupu má po dnešní remíze 1:1 s Chrudimí nováček soutěže z Kroměříže. Stejným výsledkem se rozešly i Příbram v záchranářském duelu s Jihlavou a Líšeň v brněnském derby se Zbrojovkou.

Sparta blízko titulu? Na Letné se po derby slavilo střídmě, tým vykrvácel
iSport.cz | 11. 5. 2024, 20:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Tři zápasy do konce. Náskok čtyři body, potažmo pět. Je hotovo? Bouřlivá oslava v proslulém „Priskeho kolečku“ tomu nasvědčovala. Sparta v oslabení nakonec ubránila remízu 0:0 se Slavií v duelu, v němž hosty držel famózní brankář Jindřich Staněk. Letenští jsou blízko, blízko k obhajobě titulu. V posledních třech kolech potřebují uhrát pět bodů, už v úterý hostí Baník.

NHL ONLINE: Carolina odvrací konec, Nečas by mohl být volný pro MS
Noční NHL má na programu dva duely druhého kola play off. Carolina s Martinem Nečasem na domácím ledě odvrací vyřazení, jelikož s NY Rangers prohrává už 0:3 na zápasy. Český útočník by v případě prohry mohl být k dispozici české reprezentaci pro domácí mistrovství světa. V dalším utkání Colorado hostí Dallas, stav série je vyrovnaný 1:1 na duely. ONLINE přenosy sledujte na iSport.cz.

Řezníček se v derby probudil. Brnu stačí k záchraně bod. Líšeň má klid
iSport.cz | 11. 5. 2024, 19:50 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Předlouho vyhlížel Jakub Řezníček (35) gól v mistráku. Dvanáct zápasů. Na střelce jeho kalibru strašně dlouhá doba.  „Prostě mi to tam nepadalo,“ pokrčil rameny. V pravý čas pro tým (i pro sebe) poslal zkušený útočník balon do sítě. Jeho trefa z 54. minuty zajistila Zbrojovce remízu 1:1 v derby v Líšni, která sice neznamená, že se slavná značka s temnou současností už nemusí třepat z hrozby ostudného pádu do MSFL, ovšem k jisté záchraně jí stačí získat v posledních dvou kolech bod.

Sparta dohrávala o deseti, dál si ale hýčká náskok. Slavia zahodila šanci ji ohrozit
iHNed sport | 11. 5. 2024, 19:29 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Fotbalové derby mezi Spartou a Slavií ve druhém kole nadstavbové části Fortuna:Ligy skončilo bez branek.

Česko - Norsko. Ve druhém zápase českého týmu na MS bude chytat Mrázek
iHNed sport | 11. 5. 2024, 19:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Sledujte on-line přenos z utkání skupinové fáze na MS v hokeji v Praze mezi Českem a Norskem.

Nejsem tu od toho, abych se staral o děti, říká Magnussen o možném příchodu Bearmana
f1sport.auto.cz | 11. 5. 2024, 19:14 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Haas bude mít od příštího roku nového jezdce. Favoritem je Oliver Bearman, který už má debut ve F1 za sebou. V Džiddě zaskočil za nemocného Sainze.

Stateční Poláci senzační návrat mezi elitu dotáhli do prodloužení, v něm padli
iHNed sport | 11. 5. 2024, 18:58 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Polští hokejisté při návratu do elitní skupiny MS po 22 letech dovedli souboj s Lotyši až do prodloužení. Nakonec ale odešli s porážkou 4:5.

Pogačar dál vládne Giru, vyhrál už třetí etapu. Hirt se vrátil do TOP desítky
iSport.cz | 11. 5. 2024, 18:45 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Lídr cyklistického Gira d'Italia Slovinec Tadej Pogačar vyhrál osmou etapu a připsal si třetí dílčí vítězství v závodě. V závěru první horské prověrky letošního ročníku přesvědčivě přespurtoval druhého muže průběžného pořadí Daniela Felipeho Martíneze a díky bonifikacím zvýšil náskok na prvním místě na 2:40 minuty.

Šli jsme do toho, že je to play off zápas, liboval si po výhře v Ostravě boleslavský Holoubek
sport.cz | 11. 5. 2024, 18:43 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Už je to trochu obehraná písnička. Fotbalistům ostravského Baníku se doma v této sezoně vůbec nevede a znovu to potvrdili v utkání proti Mladé Boleslavi. Prohráli gólem z 2. minuty 0:1 a soupeři přepustili čtvrtou příčku, která bude po konci nadstavby znamenat účast v kvalifikaci o Evropskou konferenční ligu.