Sport

Král se po ročním působení ve Finsku vrací do NHL
sport.cz | 21. 5. 2024, 23:36 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Hokejový obránce Filip Král se po ročním působení ve Finsku vrací do zámoří a dostane novou šanci prosadit se do NHL. Roční smlouvu s čtyřiadvacetiletým hráčem podepsal Pittsburgh. Penguins oznámili na svém webu, že s hráčem uzavřeli kontrakt na sezonu 2024/25 s příjmem 775.000 dolarů.

Roachova finta, show Jágra i zkrat kapitána. Čtvrtfinále s USA mají bohatou historii
iHNed sport | 21. 5. 2024, 23:14 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Už poosmé hrají Češi ve čtvrtfinále MS proti Američanům. V Praze dostanou šanci na odvetu po 20 letech od nájezdu Andyho Roache.

Švýcaři se dostali před Česko. Stoprocentní Švédové rozstříleli Slováky
iHNed sport | 21. 5. 2024, 22:52 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Švýcarští hokejisté porazili na MS v Praze Finsko 3:1 a ze druhého místa ve skupině A budou ve čtvrtfinále hrát ve čtvrtek v Ostravě s Německem.

Narození dítěte, záchrana v bundeslize. Král zažil parádní oslavu
sport.cz | 21. 5. 2024, 21:51 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Před pár dny se stal poprvé otcem, v sobotu se s Unionem Berlín zachránil v německé lize. Fotbalový záložník Alex Král si k nedělním 26. narozeninám nadělil nádherné dárky. Tím dalším by mohla být nominace na blížící se Euro v Německu nebo nová smlouva v Unionu.

Zacha po premiéře: Párkrát jsem nevěděl, kam mám jet. Ale užíval jsem si to
iHNed sport | 21. 5. 2024, 21:44 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Útočník Pavel Zacha si odbyl premiéru v české hokejové reprezentaci a v závěrečném utkání v základní skupině A na mistrovství světa v Praze.

Drama ve finále. Nymburk udolal po prodloužení Ústí a ujal se vedení
iSport.cz | 21. 5. 2024, 21:40 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Basketbalisté Nymburka vyhráli po prodloužení první ligové finále s Ústím nad Labem 89:86. Nejlepším střelcem Středočechů, kteří usilují o návrat na domácí trůn a celkově 19. titul v historii, byl s 22 body Sukhmail Mathon, hostům nepomohlo ani 28 bodů nejlepšího střelce Tye Nicholse. Finálová série bude pokračovat hned ve středu opět v Nymburce, hraje se na čtyři vítězné zápasy.

ČT: Distributor otráveného alkoholu Vacula byl podmínečně propuštěn z vězení
Tyden-sport | 21. 5. 2024, 21:38 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Distributor otráveného alkoholu Jiří Vacula, který byl v hlavní větvi metanolové kauzy odsouzen k 15 letům vězení, byl podmínečně propuštěn na svobodu. Dnes to uvedla Česká televize, datum propuštění neuvedla. Vaculu, který si z trestu odpykal více než dvě třetiny, ČT kontaktovala v jedné z vesnic na Zlínsku.

Nejtěžší zápas a famózní závěr, míní Rulík. Před čtvrtfinále plánuje trénovat i nájezdy
sport.cz | 21. 5. 2024, 21:35 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Světlé momenty i chyby. Trenéra českých hokejistů Radima Rulíka mrzelo, že si národní tým vinou porážky 3:4 v prodloužení s Kanadou nezajistil první místo ve skupině mistrovství světa. Chválil však, jak se jeho svěřenci dokázali v závěru z dvougólového manka oklepat a srovnat. „Famózní závěr. Ukázali jsme charakter,“ oceňoval kouč, jenž si na začátku rozhovoru s píšícími novináři vyřizoval osobní účty.

Červenka myslí na den D: Necháme tam duši. Co souhra s Pastrňákem?
iSport.cz | 21. 5. 2024, 21:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Napálil do branky parádní nahrávku Martina Nečase a vyrovnal na 3:3 proti Kanadě. Roman Červenka je mašina na body, na turnaji jich posbíral už 10 a v historickém pořadí Čechů na MS předskočil Jaromíra Jágra. Zápas měl ale samozřejmě jiné téma. „Závěr se nám povedl, šli jsme si za góly. Ale škoda, že jsme v prodloužení neodměnili sebe a lidi. Měli jsme velkou šanci,“ litoval kapitán porážky 3:4 v prodloužení. Trenéři ho nakonec umístili k dvojici hráčů z Bostonu.

V Hamburku mají neuvěřitelný model Monaka. Vozy F1 jezdí a závodí [video]
f1sport.auto.cz | 21. 5. 2024, 21:23 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V německém Hamburku mají neuvěřitelný model Monaka a to včetně okruhu formule 1. Na něm se předhánějí vozy formule 1. Charles Leclerc právě předjel Maxe Verstappena a vyhrál Grand Prix Monaka.

Kat Cozens zná medvěda, popravil pokus o obrat: Nejlepší atmosféra
iSport.cz | 21. 5. 2024, 21:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V prodloužení se v pásmu Kanady zmocnil kotouče a vyrazil. Chtěl pak ještě prostrčit před sebe na Parayka, jenže puk neproklouzl mezi Špačkem a Pastrňákem. Dylan Cozens se ho zmocnil znovu, prosmýkl se do strany a bekhendovou střelou popravil český pokus o obrat. „Šťastně se to vrátilo na mou čepel a našlo cestu dovnitř. Takže jo, bereme,“ povídal po výhře 4:3 kat nadějí domácího týmu.

Rulík po jízdě s Kanadou: Šli jsme nadoraz. Esa na nájezdy si schová
iSport.cz | 21. 5. 2024, 21:02 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V tuhle chvíli musíte mít rozpolcené dojmy. Dáte Kanadě dva góly ve hře bez brankáře a srovnáte na 3:3? Velká věc, nářez. Jenže v prodloužení dostanete gól při vlastní přesilovce. Kanada vítězí 3:4, což bolí. Trenér Radim Rulík hodnotil velkou bitvu s obrem i zapojení Davida Pastrňáka s Pavlem Zachou. „Jejich organismus dostal zabrat přeletem z Ameriky. Oba dva hráli dobré utkání, nechali tam všechno,“ pronesl. Teď začne tým ladit na čtvrteční čtvrtfinále.

Pyšná Mama Pasta: I on je jen člověk! Unešená z atmosféry, za lásku je ráda
iSport.cz | 21. 5. 2024, 21:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Seděla v hledišti v dresu s číslem 10. A se jménem PASTRNAK. Navíc to byl havířovský trikot. Že by něco nehrálo? Ne, to maminka Davida Pastrňáka vyrazila na hokej fandit synovi, ale hlavně celému českému týmu, v jeho dresu z dětství. Tak, jak to dělá vždycky. Je to patriotka, stejně jako kanonýr z Bostonu. Když celá hala poskakovala, také si stoupla a vlnila se. Prostě Mama Pasta. Nejslavnější fanynka. „Úžasná atmosféra. Opravdu super,“ říkala Marcela Ziembová pro iSport.cz.

Zacha po premiéře: Všichni mi to ulehčili, cítil jsem se stále líp a líp
sport.cz | 21. 5. 2024, 20:53 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Naskočil do rozjetého vlaku a při premiéře v seniorské reprezentaci ho čekala pořádná šichta. Pavel Zacha ve 27 letech odehrál svůj první zápas za národní tým. I přes porážku 3:4 po prodloužení si duel užil, zejména díky skvělé kulise na domácím mistrovství světa. „Bylo to výborný. Měl jsem tu rodinu, podporu fanoušků jsem cítil už od rozcvičky,“ pochvaloval si hokejový útočník.

Orchestr na ledě? Chvilku si budu zvykat, příště to bude lepší, řekl Pastrňák
iHNed sport | 21. 5. 2024, 20:42 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V Kodani 2018 a Tampere 2022 spustil David Pastrňák hned po příletu bodovou show. V Praze to tak dokonale nevyšlo.

Krejčí: Je důležité úspěchy patřičně oslavit. To se stalo a jsem na to moc pyšný
iHNed sport | 21. 5. 2024, 20:38 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Kapitán fotbalové Sparty Ladislav Krejčí povede staronové mistry ligy za ziskem double.

Vůbec jsem nespal, ale energie tam byla, řekl Pastrňák. A vysvětlil, proč dělá rozhovory bez bruslí
sport.cz | 21. 5. 2024, 20:36 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Po příletu z jiného kontinentu pořádně nespal, potrénovat s Romanem Červenkou, kterého s Pavlem Zachou dostali do lajny, prakticky nestihl, i tak hvězdný útočník David Pastrňák po dramatu s Kanadou v televizním rozhovoru pro Sport.cz říkal: „Cítil jsem se dobře, energie tam byla. Doufám, že budu silnější na čtvrtek.“ Ve čtvrtek přijde klíčový den – český tým hraje večer čtvrtfinále, které ho může poslat do závěrečných bojů o medaile.

Další výbuch v Chelsea. Když se konečně začalo dařit, trenér Pochettino končí
iHNed sport | 21. 5. 2024, 20:27 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Trenér Mauricio Pochettino skončil po jediné sezoně u fotbalistů Chelsea. O jeho odchodu po vzájemné dohodě s vedením klubu informovala britská média.

Pochettino v Chelsea po jediné sezoně skončil
sport.cz | 21. 5. 2024, 20:25 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Trenér Mauricio Pochettino skončil po jediné sezoně u fotbalistů Chelsea. Jeho odchod po vzájemné dohodě s vedením klubu, o němž informovala britská média, potvrdili i sportovní ředitelé Chelsea Laurence Stewart a Paul Winstanley. Podle listu The Telegraph jednání trvalo dva dny.

Basketbalisté Nymburka udolali v prodloužení Ústí a ujali se ve finále vedení
sport.cz | 21. 5. 2024, 20:20 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Basketbalisté Nymburka vyhráli po prodloužení první ligové finále s Ústím nad Labem 89:86. Nejlepším střelcem Středočechů, kteří usilují o návrat na domácí trůn a celkově 19. titul v historii, byl s 22 body Sukhmail Mathon, hostům nepomohlo ani 28 bodů nejlepšího střelce Tye Nicholse. Finálová série bude pokračovat hned ve středu opět v Nymburce, hraje se na čtyři vítězné zápasy.

Nesnažte se vběhnout na hřiště, apeluje Sparta na své fanoušky před finále
sport.cz | 21. 5. 2024, 20:15 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Vyšperkuje úspěšnou sezonu fotbalová Sparta po zisku ligového titulu i triumfem v MOL Cupu? Ve středu se v pohárovém finále utká s Plzní na jejím stadionu. Letenský klub už s předstihem na sociální síti X vyzval fanoušky, aby v případě oslav nevstupovali na hrací plochu. Je snaha zamezit konfliktům jako o víkendu v Mladé Boleslavi.

Kapitán Červenka: Mám smíšené pocity. Ve čtvrtek na ledě necháme všechno
sport.cz | 21. 5. 2024, 20:03 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Po parádním Nečasově pasu trefil necelé dvě minuty před třetí sirénou při hře bez brankáře volné místečko nad ramenem gólmana Binningtona a samou radostí skočil na plexisklo. Kapitán Roman Červenka proti Kanadě srovnal na 3:3, nakonec to ale stačilo jen na bod.

OČIMA MISTRA: S Kanadou to byl krásný a vyrovnaný hokej. Před čtvrtfinále se nemáme čeho bát
sport.cz | 21. 5. 2024, 20:01 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Základní skupinu hokejového mistrovství světa jsme zakončili porážkou s Kanadou 3:4 v prodloužení. Ať už nás čeká ve čtvrtfinále kdokoliv, nemáme se čeho bát. I s jedním z největších favoritů jsme dokázali hrát krásný a vyrovnaný hokej.

Priske před finále: Bude nám chybět hodně hráčů. Třetí trofej? Cíl byl...
iSport.cz | 21. 5. 2024, 19:55 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Oslavy mistrovského titulu utichly, i když vzpomínky jsou ještě čerstvé. Trenér Brian Priske byl v pohodě, uvolněný. Ještě před startem tiskové konference se postavil ke dveřím a při vzpomínkách na sobotní večer se usmíval. Teď má ovšem Sparta před sebou další šichtu. Ve středu se v Plzni pokusí zaútočit na double, ve finále MOL Cupu musí srazit domácí Viktorii. „Chci double. Moje motivace je stejná jako u všech v klubu,“ řekl dánský kouč, který si může sáhnout na třetí trofej po dvou letech u letenského týmu. Koho postaví do branky?

Finsko - Švýcarsko. Pokud Finové zvítězí, český tým narazí ve čtvrtfinále na Německo
iHNed sport | 21. 5. 2024, 19:50 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Sledujte on-line přenos z utkání skupinové fáze na MS v hokeji v Praze mezi Finskem a Švýcarskem.

Koubek před finále se Spartou: Vědomí, že s ní umíme hrát, nás posiluje
sport.cz | 21. 5. 2024, 19:45 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Poslední týdny se fotbalisté Plzně připravovali jen na tento velký zápas. Na středeční finále MOL Cupu proti Spartě, které se navíc uskuteční na západě Čech. „Soupeř je favoritem, ale umíme proti němu hrát,“ zdůrazňuje trenér Viktorie Miroslav Koubek. Letenští o víkendu získali titul, zkušený kouč ale odmítá, že dlouhé oslavy soupeře jeho týmu nějak nahrávají.

Pastrňák v akci: zmuchlaný i lídr. Provokace Kanady? Doba je jiná
iSport.cz | 21. 5. 2024, 19:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jeho přílet postavil na nohy všechny české hokejové fanoušky. David Pastrňák si po vypadnutí v play off NHL sbalil to nejdůležitější (hokejky, brusle) a nasedl do letadla, aby posílil národní tým na domácím mistrovství světa. První zápas? Hned proti Kanadě, tedy nic snadného na rozehřátí. Co ukázala hvězda Bostonu při prohře 3:4 v prodloužení? Byl lídrem, ale i zmuchlaným. Fanoušci byli u vytržení, ale gólu ani bodu se od muže s číslem 88 nedočkali.

HOKEJ ONLINE: Slováci v posledním zápase skupiny narazí na Švédy
sport.cz | 21. 5. 2024, 19:11 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Skupinu B hokejového mistrovství světa zakončí v Ostravě od 20:20 Slovensko, které vzhledem k zaváhání Lotyšů již má jistý postup do čtvrtfinále, s prozatím bezchybným Švédskem. Zápas můžete sledovat v podrobné online reportáži na Sport.cz. Pustit si můžete také živý audiokomentář od Českého rozhlasu.

Češi ohromujícím finišem šokovali Kanadu. Srazil je ale gól při vlastní přesilovce
iHNed sport | 21. 5. 2024, 18:53 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Čeští hokejisté v závěrečném utkání základní skupiny prohráli s Kanadou 3:4 v prodloužení, jejich soupeř tedy jistě postoupí z prvního místa.

Střední školy nabízejí přes 25.000 volných míst, gymnázia jen necelých 1600
Tyden-sport | 21. 5. 2024, 18:44 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Nepřijatí uchazeči o studium na středních školách mohou ode dneška podat přihlášku ve druhém kole přijímacích zkoušek. Čas mají do pátku 24. května do půlnoci, a to elektronicky, poštou i osobně na dané škole. Do dnešních 16:00 tak učinilo téměř 2000 zájemců.