Sport

NHL ONLINE: Dallas proti Edmontonu. Oilers chtějí urvat druhou výhru
iSport.cz | 25. 5. 2024, 23:56 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
První zápas trval přes 80 minut a rozhodl ho až hvězdný Connor McDavid. Teď se Dallas Stars a Edmonton Oilers utkávají v sérii podruhé a znovu se čeká vyrovnaný boj. Zápas začíná ve 2 hodiny českého času, sledujte ho ONLINE.

Almería rozstřílela Cádiz 6:1, Atlético přehrálo v deseti Real Sociedad
iSport.cz | 25. 5. 2024, 23:40 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Almería v duelu dvou sestupujících týmů rozstřílela v závěrečném kole španělské fotbalové ligy Cádiz 6:1 a připsala si první domácí vítězství v sezoně. Opustila díky tomu i poslední místo v tabulce, na kterém nakonec skončila Granada. Cádiz přitom vyhrál první poločas, ale po změně stran se rozstříleli domácí. Dva góly dal Kolumbijec Luis Suárez.

PSG porazil Lyon a získal Francouzský pohár, Mbappé se rozloučil vítězně
sport.cz | 25. 5. 2024, 23:31 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Fotbalisté Paris St. Germain porazili ve finále Francouzského poháru Lyon 2:1 a slaví zisk double. Kylian Mbappé se s klubem rozloučil vítězně. Pařížané získali pohárovou trofej popatnácté a potvrdili pozici rekordmanů soutěže. Lyon prohrál páté finále v řadě, ve všech narazil právě na PSG.

McLaren kritizuje reklamní bannery na svodidlech. Ovlivnily Norrisovu kvalifikaci
f1sport.auto.cz | 25. 5. 2024, 23:31 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Na některých svodidlech v Monaku jsou připevněny reklamní bannery, které, jak se ukazuje po celý víkend, mohou představovat problém.

V Karviné byli rádi všichni. Do baráže jdou domácí i soupeř. Oba ligisté věří, že zvládnou i baráž
sport.cz | 25. 5. 2024, 23:25 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Přestože výhru 1:0 v posledním kole nadstavby slavili Karvinští, veselo bylo po závěrečném hvizdu rozhodčího Ondřeje Pechance i na straně poražených Českých Budějovic. Hosté museli sice chviličku vyčkat na potvrzení výsledku z Jablonce. Ten dokázal Zlín porazit (1:0) a udržel ho na sestupové příčce. Karviná i České Budějovice budou hrát baráž. Slezané s Vyškovem a Dynamo proti Táborsku.

Slzám Slončíka naprosto rozumím, bolí to, smutnil Fantiš. Po sestupu je bez práce
sport.cz | 25. 5. 2024, 23:17 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ševci potřetí v historii samostatné české ligy padají do druhé ligy. Bylo už několik desítek minut po zápase, když zlínský klenot Tom Slončík odcházel do kabiny. A hlasitě plakal. „Hlavně pro kluky se Zlína je to strašně složitý. Naprosto mu rozumím. Tenhle zápas se nezvládl,“ hořekoval kapitán Zlína Antonín Fantiš.

Juventus zvítězil nad Monzou, Brazilec vyrovnal Nedvědův rekord
iSport.cz | 25. 5. 2024, 23:01 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Juventus zakončil sezonu italské fotbalové ligy výhrou 2:0 nad Monzou. Gólem se s turínským týmem rozloučil brazilský obránce Alex Sandro, jenž zároveň 327. startem vyrovnal klubový rekord Pavla Nedvěda v počtu odehraných zápasů zahraničním hráčem.

Tragická zpráva: Den po odhlášení z turnaje zemřel golfista Murray
sport.cz | 25. 5. 2024, 22:48 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Zemřel golfista Grayson Murray, vítěz dvou turnajů na PGA Tour. Třicetiletý Američan se v pátek krátce před koncem druhého kola kvůli nemoci odhlásil z turnaje Charles Schwab Challenge v texaském Fort Worth. Dnes představitelé PGA Tour informovali o jeho úmrtí, příčinu neoznámili.

Golfový svět je v šoku. Murray se včera odhlásil z turnaje kvůli nemoci, dnes zemřel
iHNed sport | 25. 5. 2024, 22:35 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Zemřel golfista Grayson Murray, vítěz dvou turnajů na PGA Tour.

Švýcaři o Česku: Překvapení... To se proti nám nestane! Šichta i festival
iSport.cz | 25. 5. 2024, 22:35 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V neděli čeká hokejové příznivce nečekané vyvrcholení mistrovství světa. Ve finále se utkají Češi se Švýcary poté, co zdolali na turnaji dosud neporažené výběry Švédska (7:3), respektive Kanady (3:2n). Výrazné favority na zlato čeká jen souboj o bronz. Úspěch domácího týmu v semifinále lehce překvapil i reprezentanty helvétského kříže. „Švédové mírní favorité byli,“ řekl upřímně po vítězství útočník Nico Hischier. „Znovu nás čeká složitá šichta,“ uvědomil si kapitán Roman Josi.

Obrovská smůla pro Ruttu. Dostal dodatečný trest, finále si nezahraje
iHNed sport | 25. 5. 2024, 22:34 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Čeští hokejisté se budou muset v nedělním finálovém zápase na mistrovství světa proti Švýcarsku obejít bez obránce Jana Rutty.

Šéf lajny, která řádila: Kdyby nám to někdo řekl před MS, nevěřili bychom mu
sport.cz | 25. 5. 2024, 22:32 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Coby centr je „šéfem“ lajny, která sehrála zásadní roli v semifinále proti Švédsku. „Člověka to potěší. Dneska to sedlo nám, jsme rádi, ale je úplně jedno, jaká lajna dává góly. Příští zápas to třeba vyjde zase někomu jinému,“ říkal po vítězství David Kämpf, jeden z nenápadných hrdinů v Rulíkově výběru. Ten příští zápas, o které mluví, má úžasnou nálepku: Finále!

ONLINE: Česko - Švýcarsko. Domácí útok na zlato před plnou O2 arenou
iSport.cz | 25. 5. 2024, 22:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Je to tady! Česká reprezentace nastoupí v neděli večer před vyprodanou O2 arenou do finále mistrovství světa proti Švýcarsku. Poslední zlato slavil národní tým právě v roce 2010. Švýcaři se mistry světa ještě nikdy v historii nestali, v letech 2013 a 2018 brali stříbro. Trenér Radim Rulík ovšem musí řešit problém, kvůli disciplinárnímu trestu nemůže naskočit obránce Jan Rutta a vinou zranění možná vypadne také další bek Jakub Krejčík. Jak bude vypadat sestava? A dokráčí si Češi pro zlato? Finále začíná ve 20:20, sledujte ONLINE přenos a STUDIO s Josefem Marhou a Tomášem Vlasákem na webu iSport.cz.

Schick, Hložek a Kovář slaví v Německu double, s Leverkusenem vyhráli i pohár
iHNed sport | 25. 5. 2024, 22:29 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Fotbaloví reprezentanti Patrik Schick, Adam Hložek a Matěj Kovář získali s Leverkusenem Německý pohár.

Problém! Rutta dostal stopku, Krejčík v nemocnici. Mínus dva beci?
iSport.cz | 25. 5. 2024, 22:26 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V zápase si rozhodčí faulu Jana Rutty nevšimli, ale disciplinární komise ano. Český bek v semifinále proti Švédsku trefil loktem do obličeje Isaaca Lundeströma a dodatečně dostal trest na jeden zápas. Tím pádem na mistrovství světa dohrál, ve finále nenastoupí. Kouč Radim Rulík ale možná bude řešit velký problém, protože do nemocnice po utkání odjel na zákrok Jakub Krejčík. Jeho start není jistý.

Rána pro Česko! Rutta byl dodatečně potrestán za zákrok loktem
sport.cz | 25. 5. 2024, 22:21 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Hokejový obránce Jan Rutta přijde o finále mistrovství světa. Hráč byl dodatečně suspendován za zákrok loktem na Švéda Lundeströma. Ten přímo na ledě nebyl potrestán. Stopku na jeden zápas Ruttovi až dodatečně vyměřila disciplinární komise šampionátu.

Schick, Hložek a Kovář získali s Leverkusenem Německý fotbalový pohár
sport.cz | 25. 5. 2024, 22:11 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Fotbaloví reprezentanti Patrik Schick, Adam Hložek a Matěj Kovář získali s Leverkusenem Německý pohár. Bayer v dnešním finále v Berlíně porazil druholigový Kaiserslautern s Filipem Kaločem 1:0 a zkompletoval premiérový domácí double. Pohárovou trofej získal Leverkusen podruhé a po 31 letech. Svěřenci Xabiho Alonsa triumfovali i přesto, že od 44. minuty hráli bez vyloučeného Kossounoua. Jediným střelcem zápasu byl už v 16. minutě švýcarský záložník Granit Xhaka.

Fotbalisté Příbrami sestoupili z druhé ligy, třetí skončilo Táborsko
sport.cz | 25. 5. 2024, 22:08 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Fotbalisté Příbrami se navzdory vítězství 2:0 nad Vyškovem v posledním 30. kole stali druhým sestupujícím z druhé ligy. Středočeský tým, který ještě v sezoně 2020/21 hrál nejvyšší soutěž, doprovodí do třetí ligy nejhorší celek tabulky Kroměříž. Do baráže o účast mezi elitou půjde v lepší pozici Táborsko, které skončilo třetí, Vyškov byl čtvrtý. Jistým postupujícím do nejvyšší soutěže byla už od předminulého kola Dukla, která se rozloučila se sezonou drtivým vítězstvím 6:0 v pražském derby nad B-týmem Sparty.

Alonso doplatil na provoz. Kvalifikaci by rozdělil po vzoru juniorských sérií
f1sport.auto.cz | 25. 5. 2024, 22:06 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Fernando Alonso vypadl v Monaku v první části kvalifikace. Jezdec Astonu Martin to svádí na provoz na trati.

Zahraniční ligy: Juventus zakončil sezonu výhrou, Sandro vyrovnal Nedvědův rekord
iHNed sport | 25. 5. 2024, 21:54 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Gólem se s turínským týmem rozloučil brazilský obránce Alex Sandro, jenž zároveň 327. startem vyrovnal klubový rekord Pavla Nedvěda.

Juventus zakončil sezonu italské ligy výhrou nad Monzou
sport.cz | 25. 5. 2024, 21:52 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Juventus zakončil sezonu italské ligy výhrou 2:0 nad Monzou. Gól vstřelil Alex Sandro, jenž vyrovnal rekord Pavla Nedvěda ve startech cizinců za klub.

Sáček slaví v Polsku titul! Jagiellonia ovládla soutěž poprvé v historii
iSport.cz | 25. 5. 2024, 21:52 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Český fotbalista Michal Sáček získal s Bialystokem titul v polské lize. Jagiellonia ovládla soutěž poprvé v historii. V závěrečném kole porazila sestupující Wartu Poznaň 3:0 a uhájila první místo před Vratislaví.

Nadal nepotvrdil, že letošní Roland Garros bude jeho poslední
sport.cz | 25. 5. 2024, 21:47 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Španělský tenista a bývalý první hráč světa Rafael Nadal nepotvrdil, že letos startuje na Roland Garros naposledy. Čtrnáctinásobný šampion antukového turnaje v Paříži a vítěz 22 grandslamových titulů sice v minulých týdnech naznačoval, že by mohlo jít o jeho rozlučkovou sezonu, v současnosti ale nechce činit definitivní rozhodnutí. Řekl to na dnešní tiskové konferenci před pondělním utkáním 1. kola proti turnajové čtyřce Alexanderu Zverevovi z Německa.

Almería rozstřílela Cádiz a v posledním kole si připsala první domácí výhru
sport.cz | 25. 5. 2024, 21:41 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Almería v duelu dvou sestupujících týmů rozstřílela v závěrečném kole španělské fotbalové ligy Cádiz 6:1 a připsala si první domácí vítězství v sezoně. Opustila díky tomu i poslední místo v tabulce, na kterém nakonec skončila Granada. Cádiz přitom vyhrál první poločas, ale po změně stran se rozstříleli domácí. Dva góly dal Kolumbijec Luis Suárez.

První kvalifikaci na Velkou pardubickou vyhrál valach Godfrey
sport.cz | 25. 5. 2024, 21:33 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Vítězem první kvalifikace na Velkou pardubickou se stal valach Godfrey v sedle s Danielem Vyhnálkem. Osmiletý tmavý hnědák, svěřenec Dalibora Töröka, vyhrál 5800 metrů dlouhou steeplechase crosscountry těsně před Chelmsfordem, kterému oplatil loňskou porážku. Ryzák připravovaný trenérem Josefem Váňou starším od tehdejšího triumfu nestartoval kvůli zranění. Třetí skončil Star, jenž zopakoval umístění z říjnového vrcholu překážkové sezony.

Zlínský smutek. Pos**ali jsme to, hlesl Červenka. Fantiš: Jsem bez práce
iSport.cz | 25. 5. 2024, 21:25 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Když Ondřej Berka třikrát zadul na Střelnici do píšťalky, stal se sestup Zlína z první ligy oficiálním. Obrovské zklamání na tváři hráčů, realizačního týmu i fanoušků, kteří do Jablonce dorazili. „Ševci“ museli v posledním utkání nadstavby vyhrát, šance ale spálili a na konci první půle z té ojedinělé inkasovali. „Fanoušci a celý zlínský fotbal se z toho bude oklepávat delší dobu,“ řekl posmutněle trenér Bronislav Červenka.

Švýcaři jsou ve finále! Kanaďané dohnali mizerný začátek, selhali ale v nájezdech
iHNed sport | 25. 5. 2024, 21:10 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Čeští hokejisté se ve finále mistrovství světa v Praze utkají se Švýcary, kteří v druhém semifinále porazili obhájce titulu Kanaďany 3:2 po nájezdech.

Zasmál se sám sobě. A vychytal baráž. Nejtěžší zápas, přiznal gólman Karviné
iSport.cz | 25. 5. 2024, 21:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ještě dvacet minut po zápase nevěděl, proti jakému soupeři bude Karviná zachraňovat v baráži první fotbalovou ligu. „Koho máme? Vyškov?“ ptal se brankář Jiří Ciupa (26), jenž vychytal střelce Českých Budějovic (1:0). „Máme obrovskou týmovou sílu,“ dodal.

Keňanka Chebetová v Eugene zaběhla jako první žena 10 000 metrů pod 29 minut
sport.cz | 25. 5. 2024, 20:56 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Keňská běžkyně Beatrice Chebetová se na mítinku Diamantové ligy v Eugene jako první žena dostala na trati 10.000 metrů pod 29 minut a zaběhla světový rekord časem 28:54,14. Maximum Etiopanky Letesenbet Gideyové 29:01,03 z Hengela z června 2021 zlepšila o téměř sedm sekund.

Keňanka Chebetová v Eugene zaběhla jako první žena 10.000 metrů pod 29 minut
iHNed sport | 25. 5. 2024, 20:51 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Keňská běžkyně Beatrice Chebetová se na mítinku Diamantové ligy v Eugene jako první žena dostala na trati 10.000 metrů pod 29 minut.