Sport

Střídající Ronaldo gólem v závěru rozhodl o výhře Portugalska nad Skotskem
iHNed sport | 8. 9. 2024, 23:37 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Portugalští fotbalisté ve druhém kole Ligy národů díky další brance hvězdného Cristiana Ronalda otočili domácí utkání se Skotskem a zvítězili 2:1.

Sinner porazil Fritze a ovládl US Open. Nyní se chce věnovat vážně nemocné tetě
iHNed sport | 8. 9. 2024, 23:04 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Italský tenista a první hráč světa Jannik Sinner vyhrál US Open a získal druhý grandslamový titul v kariéře.

V Paříži skončily paralympijské hry, českou vlajku nesl plavec Kratochvíl
sport.cz | 8. 9. 2024, 22:15 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V Paříži dnes skončily XVII. paralympijské hry. Po jedenácti soutěžních dnech je uzavřel tradiční slavnostní ceremoniál na Stade de France, při kterém francouzští pořadatelé předali paralympijskou vlajku a pomyslnou štafetu americkým kolegům z Los Angeles. Předseda Mezinárodního paralympijského výboru Andrew Parsons v závěrečném projevu označil pařížské hry za nejvelkolepější v historii. Vlajku českého týmu přinesl na deštěm zkrápěnou plochu stadionu trojnásobný medailista David Kratochvíl.

iHNed sport | 8. 9. 2024, 22:03 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
V Paříži dnes skončily XVII. paralympijské hry. Po jedenácti soutěžních dnech je uzavřel tradiční slavnostní ceremoniál na Stade de France.

Čtyři mrtví při střelbě na hranici u Jordánska, Izrael uzavírá přechody
Tyden-sport | 8. 9. 2024, 21:51 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Čtyři lidé dnes zemřeli při střelbě na hranici mezi okupovaným Západním břehem Jordánu a Jordánskem v blízkosti hraničního přechodu Allenbyho most. Podle izraelské armády o život přišli tři izraelští civilisté a útočník, kterého ozbrojené složky zastřelily. Izrael po incidentu uzavřel své pozemní hraniční přechody s jordánským královstvím, informuje Reuters. Střelec byl identifikován jako jordánský občan, uvedlo jordánské ministerstvo vnitra.

Tajfun Yagi si ve Vietnamu vyžádal nejméně 21 obětí a přes 170 zraněných
Tyden-sport | 8. 9. 2024, 21:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Tajfun Yagi, který v sobotu udeřil na severu Vietnamu, zabil nejméně 21 lidí a přes 170 dalších zranil. Informovaly o tom dnes agentury AP a Reuters. Nyní už je Yagi klasifikován jako tropická bouře.

Oštěpařka Sičaková byla druhá na mítinku v Záhřebu
sport.cz | 8. 9. 2024, 21:15 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Oštěpařka Petra Sičaková obsadila druhé místo na mítinku zlaté kategorie atletické Continental Tour v Záhřebu. Česká olympionička svým posledním pokusem v soutěži předvedla druhý nejdelší hod kariéry 60,91 metru. Dál dosud plzeňská závodnice hodila jen v dubnu ve španělské La Nucii (62,12.).

Litvínov ve finále turnaje v Drážďanech neuspěl, podlehl Düsseldorfu
sport.cz | 8. 9. 2024, 21:13 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Hokejisté Litvínova ve finále turnaje Sachsenlotto v Drážďanech neuspěli, Düsseldorfu podlehli 1:4. Jediný gól Severočechů dal v úvodu třetí třetiny útočník Josef Jícha, jenž snížil na 1:3.

Hyka byl rád za góly, ale uznal, že začátek Sparta neměla dobrý
Tyden-sport | 8. 9. 2024, 20:45 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Útočník Tomáš Hyka se dvěma góly podepsal pod výhru Sparty nad maďarským Fehérvárem v hokejové Lize mistrů. Pražané se proti outsiderovi dlouho trápili, po dvou třetinách prohrávali 1:2 a až ve třetí části se jim podařilo zápas otočit a vyhrát 5:2. Hyka v rozhovoru s novináři uznal, že zejména v úvodu utkání nebyl výkon Sparty dobrý.

Haraslín přispěl k další výhře Slováků v Lize národů. Birmančevič u prohry
iSport.cz | 8. 9. 2024, 20:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Slovenští fotbalisté v Lize národů porazili Ázerbájdžán 2:0 a po dvou zápasech mají ve skupině C1 plný počet bodů. Po čtvrtečním triumfu v Estonsku (1:0) dnes v Košicích zajistili týmu Francesca Calzony vítězství „slepenými“ góly v prvním poločase Ondrej Duda z penalty a Dávid Strelec.

Motákův recept na obrat v Normandii: Řeč bez křiku a rozkopávání košů
iSport.cz | 8. 9. 2024, 20:22 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Překvapení se nekonalo. Přestože třinečtí hokejisté na ledě francouzského Rouenu po dvou třetinách prohrávali 1:3, tým kouče Zdeňka Motáka se v závěrečném dějství zmátořil a nakonec slavil vítězství 5:3. „V první třetině jsme měli dost šancí, ale bohužel jsme dali jen jeden gól. Oni pak své možnosti využili, takže byli trošku na koni. Poté se ukázala síla mužstva. Když jsme šli na sto procent, zápas jsme vzali do svých rukou,“ radoval se dvougólový Marko Daňo.

Slováci v Lize národů znovu slaví výhru
sport.cz | 8. 9. 2024, 20:07 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Zatímco se čeští fotbalisté sbírají z historické ostudy v Gruzii, Slovákům se v Lize národů daří. V neděli porazili Ázerbájdžán 2:0 a po dvou zápasech mají ve skupině C1 plný počet bodů. Po čtvrtečním triumfu v Estonsku (1:0) dnes v Košicích zajistili týmu Francesca Calzony vítězství „slepenými“ góly v prvním poločase Ondrej Duda z penalty a Dávid Strelec.

Vacek byl v časovce na závěr Vuelty šestý. Slaví Roglič, vyhrál už počtvrté
iSport.cz | 8. 9. 2024, 19:45 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Slovinský cyklista Primož Roglič vyhrál počtvrté v kariéře Vueltu a vyrovnal rekord Španěla Roberta Herase. V závěrečné časovce na 24,6 km v Madridu obsadil druhé místo a celkové hodnocení vyhrál o 2:36 minuty před Australanem Benem O'Connorem.

Roglič počtvrté ovládl Vueltu. Je za tím spousta obětí, prohlásil
iHNed sport | 8. 9. 2024, 19:43 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Slovinský cyklista Primož Roglič vyhrál počtvrté v kariéře Vueltu a vyrovnal rekord Španěla Roberta Herase.

Vacek uzavřel Vueltu šestým místem v časovce. Celkové vítězství si pohlídal Roglič
sport.cz | 8. 9. 2024, 19:33 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Český cyklista Mathias Vacek na povedený úvod španělské Vuelty, kdy mu v časovce unikl triumf o pouhé dvě sekundy, v závěrečné etapě nenavázal. Jeho premiérovou Grand Tour zakončila rovněž časovka na silnicích Madridu. Český mistr v této disciplíně měl k výhře daleko, po solidním výkonu však bere šesté místo. Suverénně zvítězil Švýcar Stefan Küng. Už čtvrté celkové vítězství na Vueltě slaví Slovinec Primož Roglič.

Bitva o Británii: Joshua vs. Dubois. Rekord i vymyšlený odlet na Mars?
iSport.cz | 8. 9. 2024, 19:30 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Rivalita britských titánů vyvrcholí největší duelem domácí boxerské historie. Ve Wembley před zraky sto tisíc diváků se Anthony Joshua už 21. září pokusí sesadit současného krále IBF Daniela Duboise. Hvězdy se málem pobily ještě několik týdnů před turnajem po slovní přestřelce na společném natáčení. Napětí mezi krajany panuje od dubna, kdy Dubois uvedl, že před sedmi lety během sparingu tehdejšího šampiona Joshuu knockoutoval.

Smršť ve třetí třetině zajistila tři body. Třinec otočil utkání s Rouen
iHNed sport | 8. 9. 2024, 19:03 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Hokejisté Třince zvítězili na ledě Rouenu 5:3 a uspěli i ve druhém utkání v novém ročníku Ligy mistrů.

Velký obrat Třince. Ve třetí třetině dal čtyři góly a v LM podruhé vyhrál
iSport.cz | 8. 9. 2024, 19:00 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Hokejisté Třince zvítězili na ledě Rouenu 5:3 a uspěli i ve druhém utkání v novém ročníku Ligy mistrů. Oceláři navázali na páteční výhru z ledu Lausanne (2:1 v prodl.) díky skvělému finiši, poté co třetí třetinu vyhráli 4:0. Dva góly a asistenci si připsal útočník Marko Daňo, jehož zásah z 52. minuty byl také vítězný.

Český basketbal smutní. Zemřel trojnásobný vicemistr Evropy Rylich
sport.cz | 8. 9. 2024, 18:59 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Ve věku 93 let zemřel bývalý basketbalista Zdeněk Rylich, trojnásobný stříbrný medailista z mistrovství Evropy a člen Síně slávy. O úterním (3. září) úmrtí hvězdného hráče 50. let minulého století informovala na svém webu Česká basketbalová federace (ČBF).

Macháč omládl. Cítím se skvěle, hlásí ze Španělska nová česká jednička
sport.cz | 8. 9. 2024, 18:44 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Do Valencie na daviscupovou kvalifikaci dorazil tenista Tomáš Macháč oproti zbytku výpravy s jednodenním zpožděním, ale také s vizitkou nové české jedničky v singlu. Osmifinalista US Open však překvapil ještě jednou novinkou. Zásadně totiž zkrátil pěstované strniště a zase vypadá na 23 let.

Neuville vyhrál podruhé Rallye Akropolis a přiblížil si premiérový titul
Tyden-sport | 8. 9. 2024, 18:42 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Rallye Akropolis vyhrál stejně jako předloni Belgičan Thierry Neuville a udělal další krok k premiérovému titulu světového šampiona. Tři závody před koncem seriálu má pětinásobný vicemistr světa v čele průběžného pořadí náskok už 34 bodů.

Velký obrat Třince! Po čtyřgólové smršti slaví druhou výhru v Lize mistrů
sport.cz | 8. 9. 2024, 18:23 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Druhé vítězství ze dvou pokusů si do tabulky Ligy mistrů připsali hokejisté Třince. Po dvou bodech ze švýcarského Lausanne (2:1 v prodloužení) získali po obratu v závěrečné třetině utkání na ledě francouzského šampiona z Rouenu a výhře 5:3 tentokrát tři body.

Jezdci Mercedesu nerozumí tomu, proč jejich vůz ztrácel během víkendu v Monze konkurenceschopnost
f1sport.auto.cz | 8. 9. 2024, 18:08 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Piloti stáje Mercedes v úvodu programu letošní Velké ceny Itálie věřili tomu, že by se mohli poprat o nejvyšší příčky. Nakonec se však museli spokojit s umístěními mimo stupně vítězů.

Trápení Čechů ve Varech. Zlomím to! věří naděje pro Los Angeles
iSport.cz | 8. 9. 2024, 17:50 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Sní o olympiádě v Los Angeles a v závodě Světového poháru v Karlových Varech měl triatlonista Tomáš Zikmund závod rozjetý na životní výsledek. Kolaps v běhu ho ale srazil ve výsledkové listině hluboko dolů. „Už jsem fakt nemohl,“ hlesl v cíli Zikmund. „Určitě se to dá zlepšit, věřím, že to zlomím.“

Výrazně obměněný kádr. Vítkovice chtějí zapomenout na poslední sezonu
iSport.cz | 8. 9. 2024, 17:40 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
PREVIEW TELH | Před rokem patřily mezi spolufavority extraligy. Aby ne, když byly na jaře 2023 jeden zápas od finále play off. Jenže naposledy Vítkovice zklamaly na celé čáře. Vedení klubu proto udělalo velký řez kádrem. A nyní doufá, že následující ročník bude mnohem lepší. V článku iSport.cz se podívejte na předsezonní preview zaměřené na moravskoslezské mužstvo.

Vzpomínky ožívají. Menšík si ve Valencii připomíná fenomenální debut
sport.cz | 8. 9. 2024, 17:28 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Je to už rok, ale po příletu do Španělska českým tenistům připadalo, jako by to bylo sotva před týdnem. Tým Jaroslava Navrátila vytřel v září 2023 v daviscupové kvalifikaci ve Valencii zrak konkurenci a nejmladší člen mužstva absolvoval debut, na jaký se nezapomíná.

Florbalisté prohráli s domácím Švýcarskem a skončili na EFT třetí
sport.cz | 8. 9. 2024, 17:09 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Čeští florbalisté podlehli v závěrečném utkání na Euro Floorball Tour ve Winterthuru domácímu Švýcarsku 3:8 a skončili třetí. Finsko odsunuli při shodném počtu bodů na čtvrté místo díky sobotní výhře 5:3 ve vzájemném zápase. Úřadující vicemistry světa čeká před prosincovým světovým šampionátem v Malmö ještě další podnik Euro Floorball Tour od 18. do 20. října v Turku a Raumě.

Fotbalový svět se baví. Hráči šikanovali soupeře, ten neudržel nervy a vyfasoval červenou
sport.cz | 8. 9. 2024, 16:29 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Snad každý si někdy během svého dětství zahrál na prostředního. Dvě nebo více osob si hází či kopou s míčem a ten, který se nachází mezi nimi, se snaží balon zachytit. Ve fotbale se běžně hraje například tradiční báčko. Hráči anglického týmu Billericay Town ze sedmé nejvyšší soutěže si jednu takovou hru zakopali přímo při svém zápase na půdě Folkestonu Invicta. Jakožto prostředního využili svého soupeře, který však po chvilce neudržel nervy na uzdě.

Neuvěřitelný výkon. Na čísla šampionky nedosáhli ani nejlepší muži
sport.cz | 8. 9. 2024, 16:17 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jako buldozer, který sem tam najel na drobnou nerovnost, kterou bez milosti srovnal se zemí. V takovém stylu si na tenisovém US Open počínala čerstvá šampionka Běloruska Aryna Sabalenková, která na své cestě za titulem přišla o jediný set. Drobné „nerovnosti“ jí v boji o titul připravila domácí hvězda Jessica Pegulaová, i ona však rodačce z Minsku podlehla ve dvou vyrovnaných sadách (5:7, 5:7). Čerstvá trojnásobná grandslamová šampionka však šokovala i jinak. Průměrná rychlost jejich forhendových úderů totiž zastínila i ty nejlepší muže.

Čínský podnikatel Jack Ma zbohatl díky úspěchu Alibaby
Tyden-sport | 8. 9. 2024, 16:13 | Hodnocení: Hodnocení: 0,000
Jack Ma je zřejmě nejznámějším čínským technologickým podnikatelem. Mnohonásobný miliardář svůj majetek získal jako selfmademan, když založil internetovou společnost Alibaba, která se pod jeho vedením stala největším čínským internetovým prodejcem. Ma, který 10. září oslaví šedesátiny, před pěti lety z vedení Alibaby odešel a z velké části se stáhl z veřejného života.